top of page

TARCZA HEURYSTYCZNA - POMOC DLA FIRM W CZASACH STRATEGICZNEJ NIEPEWNOŚCI

Dla nikogo nie jest łatwy czas. Rozmawiając w ostatnich dniach z moimi Klientami, zaprzyjaźnionymi liderami opinii  na temat aktualnych bolączek i wyzwań w biznesie i marketingu postanowiłem pomóc – przynajmniej na tyle, na ile mogę i potrafię.

 

Przygotowałem zatem własną "tarczę" – Tarczę Heurystyczną –  zestaw rozwiązań dostosowanych do obecnych realiów, a jednocześnie potwierdzonych doświadczeniem (prowadziłem wiele projektów e-earningowych i facylitacji on-line).

 

To, z czego możesz natychmiast skorzystać to

 

Seria bezpłatnych webinarów doradczych na temat strategii w niepewności. Informacje o kolejnych edycjach znajdziesz w Newsletterze lub na moim profilu Linkedin.

 

Materiały z tych spotkań, jak i listę polecanych lektur znajdziesz na darmowej platformie www.mojtrener.edu.pl

Wystarczy, że się tam zarejestrujesz jako UCZESTNIK (co trwa 30 sek.:-) i wpiszesz nr szkolenia: 59483

Są tam m in. materiały z poprzednich edycji , w tym mini-poradnik: „Planowanie scenariuszowe w niepewności"). Zamieszczam tam wciąż nowe treści, które mogą być dla Ciebie inspiracją.

 

Dodatkowo uruchomiłem na FB grupę doradców pracujących pro bono („Ostry dyżur [strategiczny]”). Jest to formuła seminaryjna (1 godz.), spotkania prowadzone są na Google Hangouts. Do grupy należą osoby posiadające wieloletnie doświadczenie w szerokim spektrum obszarów tematycznych (specjaliści od strategii, IT, HR, marketingu, komunikacji, NGO’s, a nawet lekarze). Grupa pracuje jako „wielogłowy doradca” pomagając każdemu, kto zgłasza pilny problem decyzyjny wymagający szybkiej interwencji.

 

Jeśli zaś potrzebujesz wsparcie w firmie / organizacji / Zespole, to mogę pomóc w następujących obszarach:

 

  • Planowanie scenariuszowe w czasach niepewności – warsztaty kryzysowe

Facylitacja Zespołu (warsztaty on-line) tworzącego alternatywne scenariusze rozwoju branży i firmy w najbliższej przyszłości (metoda: transformative scenario planning) oraz plan działań wdrożeniowych na najbliższe miesiące (w załączeniu przesyłam materiał z syntetycznym i popularyzatorskim opisem metody, który stworzyłem z myślą o domenie publicznej by jak najwięcej firm zachęcić do myślenia w takich kategoriach) – zajęcia 2 X 6 godz. (dwa dni)

 

  • Wsparcie i pomoc Zespołom w nowej rzeczywistości

Warsztaty on-line związane z pracą nad jakością komunikacji w zespole w warunkach pracy zdalnej (np. zarządzanie emocjami, zaangażowanie, produktywność przy działaniach rozproszonego zespołu) . Warsztaty oparte są na indywidualnie ustalanych wątkach tematycznych (np. wspólna praca nad nową strategią, itp.) – sesje 4 godz., grupy max 15 osobowe.

 

  • Szkolenia dla firm o charakterze domowym = podnoszenie kwalifikacji + rozrywka (redukcja stresu) (!) :-)

Warsztaty tematyczne (wiedza i narzędzia) np. nt. metody Design Thinking, które korzystają z tego, że każdy uczestnik pracuje z domu. Jest tu więc miejsce na angażowanie do wybranych aktywności domowników (albo zwierzaków domowychJ ) i wykorzystanie tego, co mamy pod ręką – w pokoju, kuchni, na balkonie itp. Pomimo elementów zabawowych uczestnicy zdobywają rzetelną wiedzę + reedukacja stresu – warsztaty 6 godz. (z przerwą na posiłek) – grupy do 15 osób.

 

  • Szkolenia tematyczne online

Pełnowymiarowe szkolenia prowadzone przez internet (program  6 godz.) – zawierające energizery, wspólne wypełnianie wirtualnych tablic, pracę w podgrupach (pokoje wirtualne) itp. Tematy proponowane to:

- Techniki innowacyjnego rozwiązywania problemów

- Storytelling i narracje biznes / marketing w czasach niepewności

- Modele i strategie biznesowe w chaotycznym otoczeniu

 

5.    Coaching liderów zarządzających Zespołem w niepewności

Sesje indywidualne oraz sesje zespołów menadżerów – zajęcia prowadzone również w formule Action-Learning lub Mastermind.

Jeśli sądzisz, że w Twojej firmie, lub zaprzyjaźnionej coś z tego może się przydać, to chętnie opowiem o szczegółach – wyślij do mnie wiadomość przez linki poniżej lub w formie mini-briefu poprzez formularz kontaktowy na stronie głównej.

 

Marek Staniszewski

TU KLIKNIJ I WYŚLIJ ZAPYTANIE
 

Zapoznaj się z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI

bottom of page