top of page

Manifest kulturowy marki czyli CSR to dziś za mało.

Kulturowy cel istnienia marki to odpowiedź na życie w coraz szybciej zmieniającym się otoczeniu, gdzie cywilizacja i kultura kwestionują dotychczasowe modele istnienia i działania. Marki, które próbują jedynie sprzedawać produkty przestają być postrzegane jako atrakcyjne.

Ludzie chcą, a wręcz oczekują, że marki będą im pomagały w rozwiązywaniu problemów. Coraz częściej wymogiem stawianym markom przez ich odbiorców jest tworzenie poczucia, że dokonywane przez nich wybory konsumpcyjne są wyrazem określonego stosunku do rzeczywistości. Ludzie oczekują od marek, że będą chciały i potrafiły zaangażować się w ich życie, że będą spójne z ich kulturą i światopoglądem. Jak tego dokonać?

Obserwowane na rynku ruchy zarówno wśród dużych graczy takich jak Unilever czy P&G pokazują, że są to działania pożądane, zgodne z oczekiwaniami społecznymi oraz skuteczne z biznesowego punktu widzenia. Sposobem na osiągnięcie takich efektów jest sięgnięcie do insightów kulturowych. Wszystko po to, by budować biznesy z sensem, takie, które dają ludziom poczucie uczestniczenia w działaniach zmieniających naszą rzeczywistość w kierunku uznawanym przez nich za ważny i wartościowy. Jak wskazuje Tim Greenhalgh (CCO Fith), opisując dzisiejszą relację ludzi do marek, nie chodzi o to, co mogę od ciebie kupić, ale co mogę dzięki tobie osiągnąć. Tylko pod takim warunkiem ludzie są gotowi wejść w dłuższą, bardziej wartościową relacją z marką. Lata dziewięćdziesiąte, gdy ludzie definiowali się przez to, co kupują już się skończyły. Dziś ludzie definiują się przez to, co myślą. Marki muszę na tę potrzebę odpowiedzieć.

13 października, w Hotelu Mariott podczas tegorocznego Kongresu Polskiego Towarzystwa Badaczy Rynku i Opinii będzie można dowiedzieć się więcej na temat tego, jak w dzisiejszym zmieniającym się świecie budowane są marki oparte na ważnych kulturowych insightach i zmianach. Jak i dlaczego duzi gracze wchodzą do tej gry i ile na niej wygrywają. Dlaczego grupa Millenialsów jest nie tylko katalizatorem tej zmiany, ale również odbiorcą tego typu marek. W końcu czym jest manifest oraz kulturowy cel marki, jako narzędzie, które pozwala w sposób spójny, czytelny dla odbiorców marki budować jej strategię, tworzyć innowację, budować politykę cenową czy w końcu działania employer brandingowe. Dlaczego CSR dziś już nie wystarczy?

Serdecznie zapraszam na wystąpienie „Manifest kulturowy marki - jak stworzyć markę ważną dla Millenialsów” i nie tylko. Więcej informacji na stronie http://www.kongresbadaczy.pl/index.php

Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Black LinkedIn Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black Blogger Icon
  • Czarny Google+ Ikona
  • Black Facebook Icon
bottom of page